La o cantina s-au cumparat 18kg de salam pe care s-au platit 414 lei.Cat costa un kilogram de salam?

Întrebare

Clasă: Education Materie: matematica
La o cantina s-au cumparat 18kg de salam pe care s-au platit 414 lei.Cat costa un kilogram de salam?
Întrebare a fost pusă de:
101 Vezi 101 Răspunsuri

Răspuns (101)

Cel mai bun răspuns
(35)
1kg salam costa 414 :18 = 23 de lei
(119)
1. Cati lei  costa 1 kg de salam ?
     414 : 18 = 23 lei 
                                Raspuns : 23 lei .