zece vaze identificacosta in total o mie de lei.cit costao suta de vaze?cite vaze costa un milion de lei?

Întrebare

Clasă: Education Materie: matematica
zece vaze identificacosta in total o mie de lei.cit costao suta de vaze?cite vaze costa un milion de lei?
Întrebare a fost pusă de:
105 Vezi 105 Răspunsuri

Răspuns (105)

Cel mai bun răspuns
(124)
1000 lei:10=100lei/buc; 100vaze×100 lei/buc=10000lei 1000000lei:100lei/vaza=10000 vaze 10000vaze×100lei vaza =1000000 PROBA